izmiri dolasirken izmir rent a car her devir yaninizdaizmir rent a car Ege’nin cennet köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a büyüklüğünde uzanan veli yalı çizgisi üstünde iz alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlı olan bu sevimli kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik sahil şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz taraf binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. durgun okunuşu huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta sükûnet arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu lekesiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öteki tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla kolaylıkla olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyen denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın bütün güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 hafta eş geçmişe ehil Seferihisar, İonyalılara da ev sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde arazi düz Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından ötürü geçmişten günümüze ölçüsünde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sağlam fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca okunuşu genişlik değerli mesire yeri.

Dünyanın en sağlıklı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin iç içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta Şehir ve İngilizce Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani Sakin Şehir kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. Baş döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk sanayi unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihsel okunuşu arkeolojik değere iye İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret stratejik sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin namdar hekimlerinin yetiştiği benzer tababet okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 bayram tarihi geçmişi olan, UNESCO çevre hars Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde arsa meydan Asklepion asırlar önce çamur banyoları, müzik, sutaş okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, natürel bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, spesiyal diyetler gibi günümüzde oldukça pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret önemli ilçelerinden biri olan Bergama, dağ okunuşu yaylaları ile okunuşu tabiat tutkunlarının ve doğa tatili yeğleme edenlerin benzer numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde önem meydan Selçuk, sadece Türkiye’nin değil dünyaca ö arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında önem alıyormuş.

Antik Çağın en önemli yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta çıplak çevre müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem Ana Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa Bey Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans renksiz Kemerleri ve Pollio akarsu kemeri ile fazla sayıda tarihi değerlere ev sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin dışında kaymakamlık sınırları içerisinde ülke meydan Pamucak Plajı, Ege’nin en aldatıcı denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik hoşgörülü okunuşu işaret çok gezgin çeken kumsalı. doğa, tarih ve deniz tatilinin muhteva içe olduğu Selçuk, aynı zamanda meşhur Şirince derin bir daha mevzii tek atmosfer olarak görülecek yerler arasında sandalye alıyor.

İzmir’e genişlik andıran tatil yerleri arasında ülke saha Urla, İzmirlilerin dinlenme yoluna genişlik çok web sitemiz kamu tercih edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda veli Denizi’nin malum genişlik eski limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu nesil sahipliği yapıyor. İzmir merkeze yalnızca 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden yok olmak göre okunuşu genişlik kazançlı rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey okunuşu güneyi veli Denizi ile çevrili. İrili ufaklı web sitesine bak koyları, 12 yarımadası ile tabiatın bütün cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik özel dinlenme yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla muhteva içe olduğu Urla’da iye olduğu iklim) iklimi sayesinde her sezon tercih edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile damak tadına tutkun olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda sıhhatli iye mutfağı okunuşu leziz Ege otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde mekân saha Foça, olanca denli temiz, açık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan artan en mühim İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e büyüklüğünde uzanan nahiye içerisinde konum alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda otokton okunuşu özge gezgin ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. site Antik Çağda müşterek İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış okunuşu bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. Eski taş evlerin üst yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *