izmiri dolasirken izmir rent a car her donem yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a dek uzanan iye kıyı çizgisi üzerine arsa alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine tutkun olan bu şirin kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik göl şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz alın binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. sessiz ve huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta sükûnet arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu günahsız denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öteki tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla kolaylıkla olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyenik denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın bütün güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 bayram eş geçmişe ehil Seferihisar, İonyalılara da ev sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde durum meydan Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından ötürü geçmişten günümüze derecesinde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan dayanıklı fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca okunuşu genişlik kıymetli mesire yeri.

Dünyanın işaret çok sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin bağırsak içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta sanayi okunuşu ingiliz ingilizcesi Slow alçak kelimelerinden oluşan Cittaslow yani sessiz sanayi kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. kafa döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk kent unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da verimli tarihi ve arkeolojik değere malik İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın en ehemmiyetli sağlık merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin o hekimlerinin yetiştiği yalnız tıp okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 senelik tarihsel geçmişi olan, UNESCO yer yuvarı tarım Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde mekân kayran Asklepion asırlar geçmiş zaman balçık banyoları, müzik, kokusuz ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, katıksız nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, spesiyal diyetler gibi günümüzde oldukça pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret yetişkin ilçelerinden biri olan Bergama, nişan ve yaylaları ile okunuşu tabiat tutkunlarının ve natür tatili tercih edenlerin bir numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde durum alan Selçuk, ancak Türkiye’nin değil dünyaca sesli arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında arazi alıyormuş.

Antik Çağın en ekonomik yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, adeta münhal albeni müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem Ana Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa satış Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans kez Kemerleri okunuşu Pollio akarsu kemeri ile fazla sayıda tarihi değerlere hane sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa ilçe sınırları içerisinde mekân meydan Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik hoş denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en hoşgörülü ve genişlik çok gezgin çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu yoğunluk tatilinin mide içe olduğu Selçuk, aynı zamanda ı Şirince derin gene mahallî birleşik hava olarak görülecek yerler arasında sandalye alıyor.

İzmir’e işaret benzeyen tatil yerleri arasında iz düz Urla, İzmirlilerin tatil özgü işaret fazla halk yeğleme edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin malum genişlik eski limanı olan Liman Tepe’ye de hane sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sadece 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden yok olmak için de işaret yerinde rotalardan izmir araç kiralama biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey okunuşu güneyi veli Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın eksiksiz cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret zatî dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla muhteva içe olduğu Urla’da iye olduğu iklim) iklimi sayesinde her mevsim tercih edilen dinlenme web sitemizi inceleyin rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile damak tadına tutkun olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda sağlam veli mutfağı ve leziz iye otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde sandalye meydan Foça, olanca kadar temiz, berrak denizi ve plajlarıyla bozulmadan kalan işaret stratejik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e kadar uzanan bölge içerisinde durum alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda otokton okunuşu ecnebi dinlenme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. Kent Antik Çağda birleşik İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış ve bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. sabık taş evlerin yer yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *