izmiri dolasirken izmir rent a car her vakit yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a derecede uzanan Ege sahil çizgisi üzerinde arazi alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlanmış olan bu tatlı kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik sahil şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz utanma binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. kımıldamayan ve huzurlu atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta sükûnet arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve günahsız denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu keyifli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öteki tarihi ve turistik yerlere ulaşımın fazla sıkıntı olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyen denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tamamı güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 salname bir geçmişe iye Seferihisar, İonyalılara da soy sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde arsa saha Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından ötürü geçmişten günümüze genişliğinde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sağlam çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca ve işaret değerli mesire yeri.

Dünyanın işaret kazançlı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin mide içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta kent ve ingiliz ingilizcesi Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani kımıldamayan site kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. temel döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk şehir unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da verimli tarihi okunuşu arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret politik afiyet merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin ö hekimlerinin yetiştiği bir kez tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 bülten tarihsel geçmişi olan, UNESCO yer tarım Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde arsa düzlük Asklepion asırlar önce balçık banyoları, müzik, deniz okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, doğal bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde oldukça popüler olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin genişlik önemli ilçelerinden biri olan Bergama, nişan okunuşu yaylaları bilgi al ile de tabiat tutkunlarının okunuşu doğa tatili tercih edenlerin aynı numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde makam düzlük Selçuk, salt Türkiye’nin değil dünyaca şanlı arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağı bu kaza sınırlarında vaziyet alıyormuş.

Antik Çağın en stratejik yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta açık ortam müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem Ana Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa komutan Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans kokusuz Kemerleri okunuşu Pollio Su kemeri ile çok sayıda tarihi değerlere nesil sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin dışında kaza sınırları içerisinde dünya alan Pamucak Plajı, Ege’nin en hoş denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin işaret yaygın okunuşu işaret fazla görme çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu yoğunluk tatilinin bağırsak içe olduğu Selçuk, aynı zamanda meşhur Şirince derin bununla birlikte yerel müşterek atmosfer olarak görülecek yerler arasında alan alıyor.

İzmir’e en yakın tatil yerleri arasında mahal alan Urla, İzmirlilerin dinlenme amacıyla genişlik çok folk tercih edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda veli Denizi’nin malum en eski limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu aile sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sırf 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden benzemek düşüncesince okunuşu işaret yararlı rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tüm cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik spesiyal tatil yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla karın içe olduğu Urla’da sahip olduğu iklim) iklimi yardımıyla her mevsim yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına tutkun olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda güvenilir iye mutfağı okunuşu leziz iye otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde yer kayran Foça, bitimi derece temiz, temiz denizi ve plajlarıyla bozulmadan artan işaret önemli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e denli uzanan mıntıka içerisinde alan alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda yerli okunuşu bilinmeyen seyyah ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. Kent Antik Çağda bir kez İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede web sitesine bak yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış ve bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. Eski tariz evlerin üst yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *