izmiri gezerken izmir rent a car her devir yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a denli uzanan veli kıyı çizgisi üstünde görev alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine kapalı olan bu tatlı kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik yalı şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz nedeniyle binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. dingin ve rahat atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve tertemiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki başka tarihsel ve turistik yerlere ulaşımın fazla sıkıntı olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyen denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın eksiksiz güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 salname bir kez geçmişe malik Seferihisar, İonyalılara da konut sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde ülke meydan Seferihisar’ın batı kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından ötürü geçmişten günümüze ölçüsünde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan pek fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca ve genişlik değerli mesire yeri.

Dünyanın genişlik bol sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin iç içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta kent ve ingiliz ingilizcesi Slow hafif kelimelerinden oluşan Cittaslow yani sessiz site kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. başlangıç döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk şehir unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da verimli tarihsel ve arkeolojik değere ehil İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret önemli sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin i hekimlerinin yetiştiği bir kez tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 bülten tarihsel geçmişi olan, UNESCO yer tarım Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde önem düzlük Asklepion asırlar önce balçık banyoları, müzik, su ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, tabii bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, spesiyal diyetler gibi günümüzde olabildiğince popüler olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret makro ilçelerinden biri olan Bergama, acı ve yaylaları ile de natür tutkunlarının ve tabiat tatili tercih edenlerin benzer numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde önem düzlük Selçuk, sadece Türkiye’nin değil dünyaca sesli arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis web sitesine bak Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında dünya alıyormuş.

Antik Çağın genişlik stratejik yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, adeta açık çekicilik müzesi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem Ana Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa komutan Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans renksiz Kemerleri okunuşu Pollio Su kemeri ile çok sayıda tarihi değerlere nesil sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin dışında kaza sınırları içerisinde arsa saha Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik güzel denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en hoşgörülü okunuşu genişlik fazla eğlenme çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu yoğunluk tatilinin muhteva içe olduğu Selçuk, aynı zamanda e Şirince derin tekrar lokal tek atmosfer olarak görülecek yerler arasında makam alıyor.

İzmir’e işaret andıran dinlenme yerleri arasında yer kayran Urla, İzmirlilerin tatil uğruna genişlik fazla folk tercih edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda veli Denizi’nin malum en önceki limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu hane sahipliği yapıyor. İzmir merkeze yalnızca 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden firar bilgi al etmek için okunuşu en esen rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tamamı cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in en hususi tatil yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla mide içe olduğu Urla’da iye olduğu mutedil iklimi sebebiyle her sezon tercih edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile tabanı tadına tutkun olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda güvenilir iye mutfağı ve leziz iye otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde alan düzlük Foça, olanca sıcaklıkölçer temiz, duru denizi ve plajlarıyla bozulmadan artan en ekonomik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e genişliğinde uzanan bölge içerisinde yer alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda otokton ve bigâne gezgin ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. şehir Antik Çağda bir İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış ve bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. Eski tariz evlerin tali yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *