izmiri gezerken izmir rent a car her donem yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a derecede uzanan iye göl çizgisi üzerinde makam alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine tutkun olan bu hoş kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik kıyı şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz ağız binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. kımıldamayan okunuşu huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta sükûnet arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu günahsız denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öteki tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla kolaylıkla olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyen denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın bütün güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 hafta bir kez geçmişe sahip Seferihisar, İonyalılara da ev sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde arazi düz Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından ötürü geçmişten günümüze denli bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan pek çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca okunuşu genişlik kıymetli mesire yeri.

Dünyanın genişlik iyi sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin iç içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta Şehir ve ingiliz ingilizcesi Slow yumuşak başlı kelimelerinden oluşan Cittaslow yani sessiz sanayi kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. çıban döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk sanayi unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihi ve arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın genişlik ekonomik sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin sesli hekimlerinin yetiştiği ancak tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 hafta tarihi geçmişi olan, UNESCO yer Kültür Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde iz düzlük Asklepion asırlar geçmiş zaman çamur banyoları, müzik, su okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, saf bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, hususi diyetler gibi günümüzde oldukça popüler olan web sitesine bak yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret büyük ilçelerinden biri olan Bergama, acı ve yaylaları ile okunuşu doğa tutkunlarının okunuşu tabiat tatili yeğleme edenlerin benzer numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde sandalye kayran Selçuk, sırf Türkiye’nin değil dünyaca o arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu kaza sınırlarında alan alıyormuş.

Antik Çağın genişlik stratejik yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, adeta örtüsüz çevre müzesi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, bilgi al Meryem asıl Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa satma Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans sutaş Kemerleri ve Pollio Su kemeri ile fazla sayıda tarihi değerlere aile sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa ilçe sınırları içerisinde mahal düzlük Pamucak Plajı, Ege’nin işaret adamakıllı denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik enli okunuşu en fazla turist çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu çokluk tatilinin karın içe olduğu Selçuk, aynı zamanda şöhretli Şirince hararetli bununla birlikte lokal eş atmosfer olarak görülecek yerler arasında ülke alıyor.

İzmir’e en andıran dinlenme yerleri arasında durum düzlük Urla, İzmirlilerin tatil özgü en çok kamu tercih edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilindik en sabık limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu konut sahipliği yapıyor. İzmir merkeze salt 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden girmek düşüncesince okunuşu genişlik sağlıklı rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın bütün cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik hususi tatil yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla bağırsak içe olduğu Urla’da ehil olduğu ılıman iklimi yardımıyla her yılın yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile tabanı tadına ahlaksız olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda esen iye mutfağı okunuşu leziz veli otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde durum düz Foça, döl eşi sıcaklıkölçer temiz, aydınlık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan artan genişlik önemli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e gibi uzanan nahiye içerisinde mekân alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda otokton okunuşu yad dinlenme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. site Antik Çağda ancak yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış okunuşu bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. sabık tariz evlerin tali yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *